- hlavní stránka - - živá příroda-Amboseli National Park, Kenya


2007 - sloni na pláních pod Kilimanjarem
Amboseli national park byl založen v roce 1974. Jde o relativně malý park (392 km2) na jihu Keni, poblíž Tanzánské hranice.

Území parku bylo původně obýváno Masai, kteří jej opustili až po složitých vyjednáváních a po té, kdy byl do oblastí, kam přislíbili odejít, zaveden vodovod (okolo příjezdové cesty od severovýchodu jej můžete vidět).

Park se nachází na místě dávného jezera, které zaniklo, když ho zasypal popel a zalila láva z Kilimanjara, terén je zde tedy plochý, s mělkými jezery. V parku žije klasická zvířena afrických savan a jezer - sloni, žirafy, hroši, buvoli, zebry, lvi, pakoni a řada ptáků. Park je známý tím, že je z něj na jihu vidět nejvyší africká hora Kilimanjaro (5.895 m.), ležící hned za hranicí v Tanzanii. Pokud někde uvidíte fotografii zvířata v pozadí s Kilimanjarem, s velkou pravděpodobností bude právěz Aboseli.

Po technických problémech na vstupu do parku Tsavo West, kam jsme se nedostali pro jakousi poruchu čipové karty, kterou místní agentura hradila vstup, jsme se do Amboseli dostali poměrně dlouhou objížďkou, fotografie tedy pocházejí především z večera a potom z rána dalšího dne, kdy jsme park museli kvůli dalším programu poměrně rychle opustit. I tak se nám návštěva tohoto místa moc líbila, někdy bychom si jí však rádi zopakovali méně "v pokulusu".

- hlavní stránka - - živá příroda-
TOPlist